У рамках проєкту «День меланоми» відбулися безплатні перевірки співробітників українських компаній на наявність злоякісних новоутворень на шкірі. Дерматологи вже встигли оглянути понад 70 співробітників однієї з найбільших вітчизняних компаній – агроіндустріального холдингу МХП.
З початком літнього сезону збільшується і ризик розвитку меланоми – злоякісного новоутворення на поверхні шкіри, яке може ховатися під виглядом родимки. Тому міжнародний провайдер онкострахування Madanes об'єднався зі страховою компанією TAS Life для реалізації соціальної ініціативи з інформування населення про меланому. PR-партнером виступає комунікаційна агенція PointeR, а страховим партнером – компанія TAS Life. Мета проєкту – прищепити українцям культуру регулярних медичних оглядів, так званих «чек-апів».
«Меланома – досить простий у лікуванні вид раку, за умови, що його діагностують на початкових стадіях, – коментує Стас Островський, директор з розвитку бізнесу Madanes. – Часто це захворювання протікає безсимптомно, і ми навіть не підозрюємо про його наявність. Саме тому так важливо регулярно відвідувати лікаря-дерматолога і стежити за станом шкіри».
До проєкту доєдналися медичні центри Святої Параскеви, «Інго», «Призма», а також клініки Mедіком і Oxford Medical, щоб провести діагностику меланоми у співробітників провідних українських компаній. Протягом місяця їхні фахівці проводитимуть безплатні огляди всіх охочих на наявність сумнівних новоутворень на шкірі.
«Простіше попередити, аніж лікувати. Однак, на жаль, багато українців бояться проходити профілактичні обстеження саме через брак коштів на лікування у разі виявлення онкології. Наша місія – розповісти про фінансові рішення і надати можливість отримати якісну медицину кожному українцю. Разом із компанією Madanes ми можемо забезпечити лікування у кращих клініках України та світу», – зазначила Наталія Стихальська, керівник Управління маркетингу страхової компанії TAS Life.
Дерматолог Oxford Medical Абраамян Гайк Оганесович, який проводив огляд в компанії МХП, підкреслив важливість не лише регулярних медоглядів, але і самооглядів: адже ви як ніхто інший знаєте про розташування родимок, плям та ластовиння на своєму тілі. Необхідно відстежувати будь-які зміни існуючих родимок або появу нових – своєчасна діагностика має істотне значення і, без перебільшення, може врятувати життя.
«Піклування про здоров'я співробітників залишається одним із основних завдань МХП, тому ми без сумнівів долучилися до проєкту «День меланоми». Вже після першого дня обстеження одна людина отримала рекомендації щодо видалення новоутворення на шкірі та ще двоє відправлені на дообстеження. Проблема виникнення меланоми є та потребує привернення уваги громадськості. Для себе ми, як компанія, яка піклується про працівників, плануємо і надалі здійснювати такі огляди для всіх охочих співробітників на всіх наших підприємствах», – поділилася Катерина Банщікова, директор з питань захисту здоров'я та безпеки співробітників МХП.
У розпал літа не варто забувати про те, що тривала і надмірна дія ультрафіолетових променів є шкідливою для організму і може безпосередньо впливати на виникнення і розвиток меланоми.
Підвищений ризик захворювання на меланому є у людей, які мають: