Майже 50% опитаних українців виявили інтерес до добровільного медичного страхування (ДМС) з приходом пандемії. Такі результати показало дослідження міжнародного провайдера медичних послуг Madanes. Основні причини, які виділяють українці, – стрес через черговий ріст захворюваності коронавірусом, а також неготовність медичних закладів до повноцінних планових прийомів пацієнтів.
Директор із розвитку Madanes в Україні Стас Островський відзначає, що за останній рік страхові спостерігають ріст попиту на пакети ДМС як серед корпорацій, так і фізичних осіб.
«Ринок ДМС в Україні донедавна зростав досить повільно. Наразі ми спостерігаємо підвищений інтерес до медичного і life-страхування. Цьому сприяла пандемія COVID-19, яка продемонструвала українцям всю важливість медстрахування в поточних непростих умовах, – зазначає Стас Островський, – і згідно з нашим опитуванням 58% респондентів готові застрахувати всю родину не тільки базовим медичним пакетом, а і полісом страхування від критичних хвороб, зокрема онкології, яка, як відомо, не входить до стандартного базового пакету».
За результатами дослідження Маданес 63% опитаних не знають, що онкологічні та інші критичні захворювання є виключенням зі стандартних пакетів ДМС. Пакети добровільного медичного страхування покривають виклик швидкої допомоги, поліклінічне та стаціонарне лікування, профілактичні огляди та вакцинацію.
«Низька обізнаність населення – результат нерозвиненої культури страхування в Україні в цілому. В країнах, де впроваджено обов’язкове медичне страхування (ОМС), цей показник набагато вищий, оскільки люди активно користуються ним, знають і розуміють всі винятки із базових медичних пакетів. І активніше страхуються від критики та онкології» – резюмує експерт.