Завдяки прогресу в медицині за останні 30 років, смертність від критичних захворювань значно зменшилась. Так, на четвертій (останній і найскладніший) стадії вдається вилікувати 15% пацієнтів, на третій – 55%, на другій – 75%, а на першій – цілих 93%. Такі високі показники, в основному, результат ранньої діагностики і превентивної медицини. І прогнози експертів на майбутнє досить оптимістичні, що не може не радувати.
За статистикою МОЗ, онкозахворюваність у жінок в Україні майже на 10% вища, ніж у чоловіків. Найбільш поширеним видом захворювань є рак молочної залози (виявлено у 14 260 українок за 2019-й рік). На другому місці – рак тіла і шийки матки (у 10 758 українок). Далі за статистикою йдуть новоутворення на шкірі, на ободовій кишці, у шлунку та в дихальних органах.
Пік припадає на вік 60-70 років: близько 66% з тих, кому за останній рік встановили діагноз «рак» – жінки пенсійного віку. Та якщо подивитись не лише на статистичні дані, а й на загальні цифри,онкозахворюваність має суттєві масштаби у будь-якому віці.
Через канцерофобію (страх виявлення ракових захворювань) більшість громадян не проходить навіть частину всіх необхідних регулярних діагностик і перевірок, тому – рак, який спочатку не проявляє симптомів, може залишитись непоміченим. Особливо це актуально для захворювань дихальних шляхів, ендокринної та серцево-судинної системи, оскільки навіть на пізніх стадіях вони можуть не мати симптомів.
В боротьбі з цими критичними захворюваннями важливу роль грає рання діагностика. Ми зібрали для вас детальний і послідовний список чек-апів, які варто зберегти у нотатках кожній жінці.
З перших років життя
З 15 років (якщо раніше не було виявлено порушень дихальній системі):
З 16 років (приблизний початок статевої активності):
З 20 років:
З 30 років:
З 40 років:
З 50 років:
З 60 років:
Після 60 років – краще дотримуватись порад сімейного лікаря, він вже рекомендуватиме, які дослідження продовжувати, а у яких немає частої потреби. В разі виникнення критичного захворювання, регулярні чек-апи допоможуть вчасно його знайти. А рання діагностика – запорука успішного лікування.
Крім того, з недавнього часу в Україні з’явилась можливість страхування від критичних захворювань, серед яких на першому місці стоїть онкологія. Воно покриває витрати на повноцінне лікування, включно з процедурами, медикаментами і перебуванням у клініці (в тому числі і за кордоном) аж до 1 000 000 USD. При цьому, щорічні витрати на оплату полісу цілком доступні для середньостатистичного українця.