Маданес УкраїнаМаданес УкраїнаМаданес УкраїнаМаданес Україна
  • ГОЛОВНА
  • ПРО НАС
  • ПРОДУКТИ
    • Види страхування
    • Корпоративним клієнтам
    • Приватним особам
    • Партнерам
  • ПАРТНЕРАМ
  • FAQ
  • БЛОГ
  • КОНТАКТИ
30.04.2020

Перша емоційна допомога

Як перестати думати про коронавірус та кризу

Спалах короновірусу призвів до значних, незалежних від нас кардинальних змін у повсякденному житті, а також до потоку тривожних новин з усього світу. Всі ми відчуваємо розгубленість, перед зростаючою невизначеністю. Але є люди, які переносять цю ситуації важче за інших.

Досвід роботи з пацієнтами та їхніми близькими, які зіткнулися з серйозним діагнозом (наприклад, онкологія), може бути корисний в подоланні стресу пов’язаного з пандемією. Тривога виникає як через втрату контролю і рутини, так і через стурбованість про здоров’я і економіку. Це нормальна реакція на стресову ситуацію подібну нинішній. Світ змінюється на наших очах, майбутнє не визначене, і невідомо, коли і як все це закінчиться. Разом з цим, те, як ми справляємося з тривогою, може визначити якість життя і емоційні наслідки.

Трохи теорії: є такий термін «румінація», або «емоційна жуйка», — тип мислення, при якому людина постійно прокручує в голові одну і ту ж думку і не може її позбутися. Іноді румінація приймає настільки хворобливі форми, що людина здатна забути про все інше. Важливо зрозуміти, що постійне «пережовування» однієї події безглуздо. Ми не можемо вплинути на ситуацію і даремно витрачаємо на роздуми про неї свої сили і час. Нав’язливі думки вимотують людину і роблять її вразливою до стресу, тривоги і депресії.

Як боротися з румінацією? Не можна просто перестати думати про хвилюючі вас речі. Щоб позбутися нав’язливих думок, потрібно застосувати комплексний підхід. Є кілька простих методів, які допоможуть перестати думати про одне й те ж.

По-перше, контролюйте споживання новин. Зараз зайва заглибленість в інформаційне поле, особливо на телебаченні або в соціальних мережах, багаторазово збільшує рівень стресу і тривоги. Відключення від інформації може тільки принести користь психічному здоров’ю.

По-друге, змоделюймо у себе в голові найгірший сценарій. Уявіть, що всі страшні очікування виправдалися і напишіть план «порятунку». Крім того, подумайте, і напишіть які існують об'єктивні докази проти даного сценарію? Такий раціональний аналіз допоможе вам краще зрозуміти свої страхи і приборкати їх спираючись на логіку.

По-третє, не намагайтеся контролювати те, що не можете. Якщо ви не в змозі вплинути на ситуацію, перестаньте через неї хвилюватися. Якщо в ваших силах щось виправити — приступайте до справи і не витрачайте час на марні переживання.

Відволікайтеся! Людина не може думати про декілька речей одночасно. Зробіть список приємних тем для обмірковування — подорож, ремонт, і т.д. Почитайте книгу, займіться прибиранням, а краще фітнесом. За статистикою, люди, які займаються спортом, менше схильні до депресії.

Спробуйте зосередитися на позитивній стороні. Вона завжди є, і навіть зараз вона існує - спробуйте її побачити.

Раптово у всіх нас з’явилося багато часу — для сім'ї, для відпочинку, для тих речей в будинку, які ви хотіли організувати або відремонтувати і не встигали. Складіть список того, що ви любите і все ще можете робити. Спілкуйтеся з друзями, слухайте музику, обіймайте своїх близьких. Танці, малювання, кулінарія, гра з домашніми тваринами, медитація, прогулянки на природі і багато іншого — увімкніть їх в свою рутину.

До речі, про рутину. Вона є важливою відповіддю на ситуації невизначеності, тому, навіть якщо ви не ходите на роботу, підтримувати рутину особистої гігієни, правильного харчування, фізичних вправ і тому подібного — дуже важливо.

Також допомагають дихальні вправи — кожен раз, коли рівень тривоги зростає, зробіть 2−3 хвилини «черевного дихання». Дихальні вправи активізують парасимпатичну нервову систему, що сприяє зниженню стресу.

Пам’ятайте: рано чи пізно все закінчиться. Як було написано на персні царя Соломона, «все минає, мине й це».

Поділитися

Рекомендуємо

22.01.2021

Чого уникати щоб запобігти раку, і чи є в цьому сенс


Читати далі
14.12.2020

Чому психологічна підтримка онкопацієнта та його оточення не менш важлива, ніж видалення злоякісних клітин


Читати далі
18.09.2020

Чекапи для чоловіків, або як убезпечити життя найпростішими способами


Читати далі

Контакти:

Київ, вул. Звіринецька, 63

+380 97 904 94 94

office@madanes.com.ua

  • Про нас
  • Продукти та послуги
  • Партнерам
  • Новини та статті
© 2021 Маданес Україна. All Rights Reserved.
      Стати партнером

      Ми передзвонимо вам найближчим часом.

      Замовити дзвінок

      Ми передзвонимо вам найближчим часом.